niedziela, 09 grudnia 2012 13:09

Casting do filmu „Miasto 44” w Suwałkach

Młodzi mieszkańcy Suwałk mają szansę na wzięcie udziału  w jednym z najgłośniejszych projektów filmowych ostatnich lat. W tych właśnie miastach odbędzie się pierwsza tura castingów do filmu „Miasto’44”.

 

 

Informacje o projekcie „Miasto’44” pojawiały się już 6 lat temu. Wtedy tez rozpoczęły się przygotowania do realizacji pierwszego współczesnego filmu, którego akcja toczyć się będzie na tle Powstania Warszawskiego. Dla producenta filmu -  Michała Kwiecińskiego (Akson Studio) film o Powstaniu był od wielu lat projektem priorytetowym, wymagającym starannego przygotowania merytorycznego. Premiera filmu odbędzie się w 70 rocznicę wybuchu Powstania - w sierpniu 2014 roku. Realizacja filmu „Miasto’44” w reżyserii Jana Komasy oficjalnie weszła we właściwą fazę. W najbliższych dniach, w dwóch miastach, rozpoczynają się castingi do filmu.

 

 

Producenci i reżyser zaznaczają, że zarówno w rolach głównych jak i drugoplanowych pragną obsadzić aktorów do tej pory nie znanych szerszej publiczności. Liczymy, że castingi pomogą nam odnaleźć talenty i osobowości bez rozbudowanego CV aktorskiego, ale z cechami, których szukamy, podkreśla Olga Kwiecińska, szefowa działu PR w Akson Studio. To szansa dla tych, którzy chcą zaistnieć w polskim filmie przy okazji jednego z najważniejszych filmów ostatnich lat, bo takie ambicje wiążemy z „Miastem’44” - dodaje. Ekipa „Miasta’44” poszukuje osób w wieku od 16 do 24 lat, obdarzonych wrażliwością i umiejętnościami aktorskimi, które rozkwitnąć mogą pod okiem jednego z najciekawszych reżyserów nowego pokolenia.


Castingi odbędą się w 11 grudnia w Białymstoku w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury ("Sala galeria") przy ul. Św. Rocha 14 oraz 12 grudnia w Suwałkach w "Sali granatowej" Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71.

 


  Copyright © 2010 - 2011 Suwalski Portal Internetowy S-ki.pl | Korzystanie z portalu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

polityka prywatności
try { var pageTracker = _gat._getTracker("UA-16187637-1"); pageTracker._setDomainName(".s-ki.pl"); pageTracker._trackPageview(); } catch(err) {}