poniedziałek, 10 grudnia 2012 21:55

"Nie bądźmy obojętni"

W weekend suwalscy policjanci w ramach programu „Nie bądźmy obojętni”odwiedzili 23 miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na zamarznięcie i udzielili pomocy dwóm śpiącym w wiacie śmietnikowej mężczyznom.

 

Okres zimowy to czas szczególnie trudny dla osób bezdomnych, samotnych, starszych, czy teżnadużywających alkoholu. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach jak co roku realizują działania „Nie bądźmy obojętni”. Mają one na celu pomoc osobom wymagającym szczególnej opieki w najtrudniejszym dla nich okresie zimowym. Tylko w ostatni weekend mundurowi sprawdzili 23 miejsc, gdzie mogą przebywać osoby narażone na zamarznięcie. Wielokrotnie legitymowali osoby bezdomne, które informowali o instytucjach i możliwościach udzielenia pomocy. Niedzielnej nocy w wiacie śmietnikowej przy ul. Korczaka i ul. Noniewicza policjanci zastali wyziębionych śpiących nietrzeźwych mężczyzn. Z uwagi na fakt, ze znajdowali sięoni pod wpływem alkoholu zostali umieszczeni w suwalskiej Izbie Wytrzeźwień.Natomiast w piątek około godz. 19.30 funkcjonariusze Posterunku Policji w Filipowie w opuszczonym budynku w miejscowości Wólka gm. Filipów zastali narażonego na zamarzniecie 44-letniego mężczyznę. Jednak podczas sprawdzania personaliów mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Suwałkach w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 

 

Suwalscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś życie. Widząc takie osoby dzwońmy na numer alarmowy Policji- 997 (z telefonu komórkowego 112) lub Straży Miejskiej w Suwałkach – 986. Pamiętajmy, że każdy taki sygnał dotyczący miejsc przebywania osoby potrzebującej pomocy może uratować ją przed wyziębieniem.

 

 

źródło: KMP Suwałki

  Copyright © 2010 - 2011 Suwalski Portal Internetowy S-ki.pl | Korzystanie z portalu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

polityka prywatności
try { var pageTracker = _gat._getTracker("UA-16187637-1"); pageTracker._setDomainName(".s-ki.pl"); pageTracker._trackPageview(); } catch(err) {}