środa, 30 stycznia 2013 18:16

Zimowa Akademia Rękodzieła w Starym Folwarku

Ferie to czas wolny od nauki, czas relaksu i odpoczynku ale ile można odpoczywać leżąc brzuchem do góry?! Zadbaliśmy aby w ferie "nie wiało nudą" i w Zespole Szkół w Starym Folwarku zorganizowaliśmy dzieciom ciekawe warsztaty.

 

Zimowa Akademia Rękodzieła to zajęcia plastyczne dla małych i dużych, na których każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego prowadzone przez Panią Annę Wasilewską.

Na pierwszym spotkaniu (21 stycznia 2013 r.) uczniowie poznali technikę decoupage - powstały mini scenki, postacie z kawałka drewna, ozdobne deski do krojenia i szpatułki. Starsze dziewczynki podeszły do tematu bardzo kreatywnie i stworzyły prawdziwe obrazy.

Drugie spotkanie (25 stycznia 2013 r. ) poświęcone zostało papierowej wiklinie. Najpierw skręcaliśmy rureczki z czasopism, a później zaczęliśmy wyplatanie koszyków. Zadanie okazało się bardzo trudne ale dzięki współpracy i małej pomocy Pani niektórym udało się ukończyć dzieło, a nawet je pomalować. Kasia, której nie udało się zrobić koszyczka stworzyła ogromnego pająka z długimi nogami.

Wczoraj (29 stycznia 2013 r.) spotkaliśmy się po raz kolejny. Tym razem wykorzystaliśmy metodę scrapbookingu czyli techniką ozdabiania, komponowania odpowiedniego tła dla zdjęć, aby nie były one tylko zwykłą zadrukowana kartką. Oczywiście dzieci podeszły do zadania bardzo niekonwencjonalnie wykorzystując w swoich pracach
m. in. wykałaczki, tasiemki, ziarna kawy, cień do powiek i lakier do paznokci, (który wykorzystały też do ozdobienia swoich paznokci ). Efektem finalnym były prace przedstawiające wspomnienia z wakacji, marzenia o dalekich podróżach oraz kartki urodzinowe dla najbliższych.

Zajęcia uczą nie tylko nowych technik plastycznych ale także współpracy, dzielenia się z innymi, tolerancji, a przede wszystkim rozwijają w dziecku kreatywność.

Ostatnie zajęcia z tego cyklu odbędą się 01 lutego 2013 roku i poświęcone będą technice makramy oraz dziełom z muliny.

  Copyright © 2010 - 2011 Suwalski Portal Internetowy S-ki.pl | Korzystanie z portalu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

polityka prywatności
try { var pageTracker = _gat._getTracker("UA-16187637-1"); pageTracker._setDomainName(".s-ki.pl"); pageTracker._trackPageview(); } catch(err) {}