środa, 05 listopada 2014 15:34

Ukradli telefon i grozili pobiciem

Policjanci z Suwałk zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież telefonu komórkowego. Teraz  zajmie się nimi sąd. 

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed  godziną 14.00. Wtedy to suwalscy policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego w rejonie dworca PKS w Suwałkach i o uciekających sprawcach. Natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali pokrzywdzonego siedemnastolatka. Z informacji mężczyzny wynikało, że na dworcu umówił się z dwoma mężczyznami na sprzedaż lub wymianę telefonu komórkowego. Młodzieńcy chętnie wzięli telefon nastolatka, ale nie chcieli mu ani zapłacić, ani dać w zamian innego aparatu, tylko uciekli z miejsca zdarzenia. Kiedy pokrzywdzony zażądał zwrotu swego telefonu, to mężczyźni stwierdzili, że jak im zapłaci 300 zł, to go odzyska. Poza tym zagrozili, że pobiją go, jeżeli zawiadomi o zdarzeniu Policję.

Już po kilku minutach funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zatrzymali w pobliskim rejonie jednego ze sprawców, a wieczorem drugiego. Okazali się nimi 19-letni mieszkaniec gm. Szypliszki i 17-letni mieszkaniec Suwałk. Minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: KMP Suwałki

  Copyright © 2010 - 2011 Suwalski Portal Internetowy S-ki.pl | Korzystanie z portalu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

polityka prywatności
try { var pageTracker = _gat._getTracker("UA-16187637-1"); pageTracker._setDomainName(".s-ki.pl"); pageTracker._trackPageview(); } catch(err) {}